Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Zabiegi dla ciała i duszy

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem. Zwiększa się liczba klinik rehabilitacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny i diagnostyczny. Także wśród usług pozaleczniczych widać wiele pozytywów – ośrodki SPA i Wellness coraz częściej zlokalizowane są w odrestaurowanych dworkach i gruntownie wyremontowanych pałacach, które poza zabiegami upiększającymi oferują klientom wygodny nocleg w hotelowych apartamentach. Goście mają też do dyspozycji łaźnie, sauny, baseny, salony kosmetyczne i fryzjerskie – ośrodki oferują im wiele zabiegów z zakresu odnowy biologicznej wykonywanych w komfortowych warunkach.

Poza luksusowymi hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi Polska przyciąga turystów bogactwem złóż termalnych i znakomitą kadrą medyczną w uzdrowiskach, zajmującą się wszystkimi rodzajami schorzeń. Gdzie i na jaką pomoc możemy liczyć? Oto kilka przykładów.

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Do sanatorium w Nałęczowie przyjeżdżają pacjenci po transplantacji serca. Atrakcją kurortu jest także pierwsza w Polsce komora klimatyczno-inhalacyjna. W Busku Zdroju leczy się reumatyzm i stany pourazowe narządów ruchu – to kurort popularny wśród sportowców.

Ciechocinek natomiast słynie z największych w Europie tężni, z których pompuje się solankę, skuteczną w leczeniu schorzeń układu krążenia, dróg oddechowych i chorób kobiecych, a w Parku Zdrojowym znajduje się pijalnia wód i pełniąca funkcję naturalnego inhalatorium fontanna zwana Grzybkiem. Największy kompleks basenów termalnych w Polsce znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej.

To zaledwie ułamek bogatej oferty, na jaką mogą liczyć kuracjusze przebywający w polskich uzdrowiskach. W Polsce poza wymienionymi powyżej znajduje się dużo więcej uzdrowisk. Przebywający w nich pacjenci leczą się ze schorzeń neurologicznych, narządów ruchu, reumatologicznych, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy. W kurortach prowadzi się również terapie dla osób cierpiących na choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologiczne, ginekologiczne, otyłość i cukrzycę. Według Gazety Prawnej, polskie sanatoria cieszą się coraz większym zainteresowaniem cudzoziemców. Spory wpływ na wzrost popularności ma fakt, że coraz częściej podpisują z nimi umowy niemieckie kasy chorych.

Widzimy więc, że Polski rynek usług medycznych rozwija się w szybkim tempie. Uzdrowiska przestawiają się na nowe kierunki działania, dołączając do oferty zabiegi  SPA i Wellness. Ich rozwój został przyspieszony przez projekty prywatyzacji, co ma dodatkowo wzmocnić pozycję Polski na rynku turystyki zdrowotnej.

Dodaj komentarz